Categories

Campus College

Creatief met boeken

Ook dit jaar lieten populaire jeugdauteurs onze leerlingen meekijken in het verhaal achter hun boeken. Waar halen ze de inspiratie, hoe lang werken ze aan een boek, wilden ze al altijd schrijver worden?

Sociale media, streamingdiensten en games … we kunnen nog wel enkele geduchte concurrenten opnoemen van boeken lezen als favoriete tijdverdrijf bij onze jongeren. Toch heeft af en toe een goed boek lezen tal van voordelen: het scherpt de verbeelding en creativiteit aan en geeft onze leerlingen een (andere) kijk op de wereld. En wie kan de meest recente en boeiende jeugdboeken beter promoten dan de auteur zelf. Daarom nodigden ook nu weer enkele gevierde jeugdauteurs uit om over hun werk te komen vertellen. Bij hen onder meer oud-leerlinge Bieke Van Laeken (36).

Bieke is leerkracht Nederlands en godsdienst. Noem Bieke gerust creatieve duizendpoot acteert, regisseert, zingt en schrijft. Zes jaar geleden schreef ze haar eerste jeugdboek ‘Helena’. Daarna volgden ‘The Nerd Academy’ en de ‘Zeven Zotgevallen’-reeks.

Bieke: Met mijn boeken wil ik zoveel mogelijk kinderen en jongeren de liefde voor lezen en schrijven bij te brengen. Zoals in de inleiding al geschreven, vind ik het in tijden van sociale media belangrijk om in mijn boeken de kracht van fantasie te laten spreken.

En zet je dat ook in je lezingen voor jongeren extra in de verf ?

Bieke: Zeker.  Samen met de jongeren ga ik tijdens een lezen graag op onderzoek: lezen jongeren nog, waarom wel/waarom niet, wat kan fantasie voor hen betekenen? Aan de hand van twee fragmenten uit ‘Helena’ ontdekken ze dan de kracht van fantasie, daarna spreken ze hun eigen fantasie aan door bij een stukje uit ‘The Nerd Academy’ het uiterlijk van één van de personages te bedenken.

Je organiseert ook schrijfworkshop. Wat houden die in?

Bieke: In deze workshop gaan de jongeren zelf aan de slag. Ze leren hoe ze een verhaal moeten opbouwen, wat alliteraties zijn, hoe je een fantasierijk nevenpersonage kan creëren, kiezen een ruimte en tijd bij hun eigen verhaal en gaan daarna schrijven! Bij elke activiteit geeft Bieke ook extra uitleg over haar boeken, zodat ze ontdekken hoe het maken van een boek verloopt.