
GLOWRACE: speel (niet) met veiligheid
Elk jaar organiseert verkeersveiligheidsorganisatie XIU een wedstrijd voor scholen. Dit jaar kregen leerlingen de opdracht om een spel rond veiligheid in het verkeer te maken. 55 schoolteams uit heel Vlaanderen hebben een spel ontwikkeld. GLOWRACE, het spel van onze leerlingen, won de wedstrijd.
De opdracht was nochtans best wel uitdagend: ontwikkel een spel over de gevaren in het verkeer, het belang van zichtbaarheid in het verkeer en de correcte toepassing van de verkeersregels. Het mocht geen computerspel worden en het moest speelklaar zijn voor twee tot zes spelers uit het middelbaar onderwijs.
Het is een spel met vragen geworden, waarbij een juist antwoord een stap vooruit op het spelbord betekent. Het is de bedoeling dat de deelnemer zo snel mogelijk vooruit komen en de buzzer kunnen laten afgaan. Een race dus, GLOWRACE.
De jury kon kiezen uit maar liefst 55 spellen. Het oordeel van de jury: “Het was moeilijk kiezen tussen alle prachtige inzendingen. Het was ook heel veel leeswerk dit jaar. Alle spelreglementen werden grondig gewikt en gewogen. En we kwamen tot het unanieme besluit dat GLOWRACE er als beste uitkwam.”